Linkedin Instagram Facebook Twitter Mail Youtube Whatsapp

WordPress Zamanlama Kaçırıldı Hatası

WordPress zamanlama kaçırıldı hatası , WordPress ile bloğunuza eklediğiniz yazıları zamanlayacağımız zaman ortaya çıkan bir sorundur. Bu yazılar çeşitli sebeplerden dolayı isteğiniz tarihte yayımlanmaz ve wordpress “zamanlama kaçırıldı” hatası verir. Bunu yapma sebebimize gelecek olursak yazıların yayımlanma tarihleri oldukça önemlidir. Toplamda 20 yazıyı bir günde yayımlamak arama motorları için pek hoş bir şey gibi görünmez. Bunun yerine günde iki adet yazı yayımlayacak şekilde zamanlama yapar ve keyfinize bakarsınız. İşte bu gibi durumlarda beklemediğimiz bir şekilde “zamanlama kaçırıldı hatası” alırız. Bu hatanın sebeplerine bakacak olursak ;
  • Server yani sunucu saat farkı
  • Sunucu ile veritabanı arasındaki veri iletişimi
  • Sunucunun aşırı yüklü olması
  • Eklentilerin hatalı olması
  • Cache yani ön bellek yükleme hataları
  • WordPress içerisinde meydana gelen hatalar
  • Ve diğer küçük birçok sebep
Bu tür hatalarda çözümü pat diye bulmak zordur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi her yolu deneyip çözümü bulabiliriz. En kısa ve hızlı şekilde bu hatayı nasıl ortadan kaldırırız bakalım.

İlk Yöntem (Eklenti Yükleme)

Eski adıyla WP Missed Schedule Fix Failed Future Posts olan eklentiyi şuan yüklemeniz mümkün değildir. İsmi  WP Missed Schedule olarak değişmiş ve eskisi kadar ilgi görmemiştir. Ama siz eski eklentiyi buradan veya github adresinden indirebilirsiniz.

İkinci Yöntem (Kod düzenlemesi)

Wp->includes – cron.php sayfasına giderek aşağıdaki kodlarda 00.1 olan değeri 20-40-50 gibi değerler ile değiştirebilirsiniz. Bu sayede bu yöntem ile wordpress zamanlama kaçırıldı hatasından kurtulabilirsiniz.
$cron_request = apply_filters( 'cron_request', array(
'url' => add_query_arg( 'doing_wp_cron', $doing_wp_cron, site_url( 'wp-cron.php' ) ),
'key' => $doing_wp_cron,
'args' => array(
'timeout' => 0.01,
'blocking' => false,
/** This filter is documented in wp-includes/class-http.php */
'sslverify' => apply_filters( 'https_local_ssl_verify', false )
)
) );

wp_remote_post( $cron_request['url'], $cron_request['args'] );
}

Üçüncü Yöntem (Kod Ekleyerek)

Aşağıda vereceğim kodları wp-config.php sayfasının en alt kısmına ekleyin. Artık wordpress zamanlama kaçırıldı hatası ortadan kalkmış olması gerekir.
define( ‘ALTERNATE_WP_CRON’, true );
Yukarıda belirtilen üç yöntem ile de wordpress zamanlama kaçırıldı hatasından kurtulabiliriz. Hepsinin uygulandığı taktirde böyle bir sorun kalmaz. Zaten wordpress günümüzde sürekli güncelleme yaparak bu sorunu en aza indirgemiş durumda.

Bir Yorum Yaz