Linkedin Instagram Facebook Twitter Mail Youtube Whatsapp

WordPress Sosyal Medyada Otomatik Yazı Paylaşma

Bir wordpress siteniz var ise bazı özelliklere kolay yoldan sahip olabiliyorsunuz. Bunun en güzel örneğini de sosyal medyada yazılarınızı otomatik olarak paylaşan eklentiler ile verebiliriz. Bu konuda en iyi eklenti Jetpack Sosyal Medyada yazı paylaşma eklentisidir. Yazılarınız sosyal medyada paylaşacak olduğunuz zaman bunu manuel olarak mı yapıyorsunuz? Eğer cevabınız evet ise bu hamallıktan bu eklenti sayesinde kurtulabilirsiniz. Sahip olduğunuz bütün sosyal medya hesaplarını eklenti ayarları bölümünden aktif hale getirerek başarılı bir şekilde otomatik olarak hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Bu eklentinin de güzel birkaç yanı var elbette. En iyi ve önemli özelliği ise “publicize (Duyuru)” özelliğinin olmasıdır. Bu duyuru özelliğini ayarlar bölümünden jetpack->duyuru özelliğini aktif ederek başlatabilirsiniz. Bu özellik sayesinde içeriğinizin duyuru sayesinde arama motorlarına hazır olduğunu ve indexlenmeye müsait olduğunu söylüyor bir nevi. Mantık basit , ilk olarak eklentiyi kurun , ardından belirli sosyal medya hesaplarınızı girin.Ardından yazıyı ekledikten sonra hangi hesaplarınızda yayımlanacağını seçin ve içeriği gömün gitsin. Yazı ekleme kısmında sağ bölümde zaten eklenti sayesinde özel bir alan gelecek buradan seçim yapabileceksiniz. Eklentiyi kuracağınız sitede sadece  “WordPress Sosyal Medyada Otomatik Yazı Paylaşma” özelliğini kullanacaksanız bu eklentiyi kurmanızı tavsiye etmem.Niye derseniz boyutu oldukça fazla ve büyük bir site değilseniz size fuzuli yer kaplayacak bir eklenti.Bu eklenti daha birçok fazla ayrıntıyı ve özelliği sizlere sunuyor. Eğer bu özeliği sadece kullanacaksanız birçok alternatif eklentiyi kullanabilirsiniz. Eklentiyi wordpress sitesinden indirmek için buraya tıklayın.

WP-AutoSharePost – Sosyal Medyada Otomatik Yazı Paylaşma

Bu eklenti ile yine jetpack eklentisinde olduğu gibi yazılarınızı sosyal medyada kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Kötü bir yanı yok ancak zahmetli. O da facebook ve twitter için birer app oluşturmak zorunda olmanızdır. Daha teknik detayları olan bir eklentidir ve kullanılabilir. Eklentinin güzel yanlarından birisi ise Bit.ly url kısaltmalarını otomatik olarak kendisinin yapmasıdır. Bu da linklerinizi ayırt etmenizi kolaylaştırır. En güzel özelliği ise sosyal medyada sizin paylaştığınız yazıya bir yorum yapılırsa şayet , bu yorumu alıp kendi wordpress sitenizde postun altında da paylaşır.Bu da önemli bir özellik. Eklentiyi buraya tıklayarak wordpress’in kendi sitesinden indirebilirsiniz.

NextScripts – Sosyal Medyada Otomatik Yazı Paylaşma

İşte wordpress sitenizde yer alan yazılarınızı otomatik olarak sosyal medyalarda paylaşan en güzel eklentiye.Tanıştıralım : NextScripts: Social Networks Auto-Poster. Bu eklenti neredeyse bütün sosyal medya hesaplarında yazılarınızı paylaşmanıza imkan tanır.Facebook, Instapaper, Google+, LinkedIn, Pinterest, StumbleUpon, Tumblr, Twitter, YouTube ve daha birçok sosyal medya hesabı özelliği bulunuyor ek olarak bu hesaplar gittikçe artıyor. Eklentiden bir ekran görüntüsü paylaşayım. 100% white labeled posts sloganına sahip bu eklentinin en belirgin özelliği yazılarınızı paylaştığınız zaman sayfalarınızda eklentiye dair hiçbir reklamı göstermemesi. Yazılarınızı olduğu gibi sosyal medyada gösterir , kullanıcı girer ve hiçbir şekilde sizin siteniz dışında reklamlara rastlamaz. Güzel , kullanışlı ve kaliteli eklentilerden dilediğinizi kullanabilirsiniz. Eklentiyi wordpress’in kendi sitesinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. İyi çalışmalar…

Bir Yorum Yaz