Linkedin Instagram Facebook Twitter Mail Youtube Whatsapp

WordPress PDF Viewer Eklentileri

WordPress PDF Viewer yani wordpress sitenizde pdf görüntülemenizi sağlayan eklenti. Bu eklenti adından da anlaşılabileceği gibi eklemiş olduğunuz pdf dosyalarınızı sitenizde görüntülemenize yarıyor.Ancak bizi ilgilendiren kısım burada meydana gelecek bir sorun. Eğer bir wordpress eklentisi kullanmazsanız ve sitenizdeki pdf dosyalarını google pdf viewer ile görüntülüyorsanız dosya boyutu büyük olduğundan dolayı sıkıntı çıkacaktır.Bunu da wordpress’in bize sağladığı ayrıcalığı yani eklentisi ile çözebiliriz. WordPress PDF Viewer eklentisi sayesinde dosya boyutu gözetmeksizin pdf dosyalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Tavsiye iki adet eklenti göstermek istiyorum.

1- PDF Embedder (Dan Lester tarafından)

Bu eklenti wordpress’in kendi sitesinde de bulunur ve kullanımı çok kolaydır.Normal medya yükler gibi sitenize yükleyin ve sayfaya sürükle bırak yöntemi ile dahil edin. Pdf boyutunu kendinizde belirleyebilirsiniz otomatik olarak da atar. İsterseniz bunu bir iframe içinde isterseniz normal bir belge gibi gösterebilirsiniz. Medyayı eklediğinizde bir SHORTCODE ekrana gelecektir ve meydana gelen yeni parçacık şu şekilde olacaktır;
[Pdf yerleştirici URL =”https://mysite.com/wp-content/uploads/2015/01/Plan-Summary.pdf”]
Ek olarak Ayarlar -> PDF Embedder bölümüne girerek de varsayılan ayarları değiştirebilirsiniz.

Sürüm Özellikleri

  1. Araç çubuğundaki İndir düğmesi
  2. sayfaları arasında sürekli kaydırma
  3. Köprüler tamamen işlevsel
  4. Tam ekran modu
  5. Düzenleme sayfa numarası sayfayı doğrudan atlamak için
  6. yüklemeler ve görüşlerin parça numarası
  7. araç çubuğundan wp-pdf.com ilişkilendirmeyi kaldırır
  8. Mobil cihazlar için uygun
  9. Güvenli seçenek – Orijinal PDF indirmek için zordur.
Oldukça güvenli olan bu eklentiyi mobil uyumlu da görüntüleyebilirsiniz.

2- WordPress PDF Light Viewer Plugin

Teamlead Power tarafından geliştirilen eklenti en son 4 hafta önce güncellendi. Şuanda 1.3.17 sürümü kullanılmakta.Eklentiyi hali hazırda kullanan 7.000 kullanıcı var. Eklentinin demo sürümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Açıklama

Bu eklentiyi de tıpkı Pdf Embedded gibi sürükle bırak yöntemi ile kullanabilirsiniz. İndirdikten sonra eklenti ayarları bölümünden ayarlarınızı kendinize göre düzenleyebileceğinizi unutmayın.Boyutlar ne olursa olsun görüntülemenize izin verir. Eklentinin kendi sayfasına gitmek için tıklayın! Eklentinin birçok geliştiricisi mevcut. Kısa süreli aralıklarla güncellemeler yapılmakta ve gittikçe de geliştirilmekte. Eğer bir pdf görüntüleyici eklentisi arıyorsanız tam sizin için. Ücretsiz ve pro versiyonlarına , özelliklerine , geliştiricilerine , yeniliklere ve daha fazlasına ulaşmak için burayı ziyaret edebilirsiniz. Daha fazlası için burayı ve burayı ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Yaz