Linkedin Instagram Facebook Twitter Mail Youtube Whatsapp

WordPress “An Appropriate Representation Of The Requested Resource Could Not Be Found On This Server. This Error Was Generated By Mod_Security” Hatası ve Çözümü

Wordpress kullanıcısı olarak eğer gerek panele gerek diğer sayfalar bölümüne geçişte böyle bir hata alıyorsanız ;“An Appropriate Representation Of The Requested Resource Could Not Be Found On This Server. This Error Was Generated By Mod_Security” çözümünü bir .htaaccess dosyası ile çözebiliriz. Öncelikle bir htaccess dosyası oluşturmanız gerekmektedir. Eğer var ise içine aşağıdaki kodları yerleştirmelisiniz.
<IfModule mod_security.c>
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
</IfModule>
Hatayı büyük bir oranda çözdük diyebiliriz. Bu hatanın neden kaynaklandığına bakacak olursak hatada bahsi geçen Mod_Security eklentisi sunucuya kurulabilmekte olan bir güvenlik modülüdür. Haliyle yapılan güvenlik ayarları sınırı aşmış olabilir. Yüksek güvenlikli get-post işlemlerinde akmakta olan veriler bu güvenlik duvarına takılıyor olabilir. Haliyle bunun sonucu olarakta “An Appropriate Representation Of The Requested Resource Could Not Be Found On This Server. This Error Was Generated By Mod_Security” hatasını alıyoruz. Bir hatayı da ortadan kaldırmış olduk. İyi çalışmalar.  

Bir Yorum Yaz