Linkedin Instagram Facebook Twitter Mail Youtube Whatsapp

WordPress Admin Barı Görünmüyor Hatası

WordPress kullanıyor ve admin barını yukarıda göremiyorsanız yapmanız gereken 3 çözüm yöntemi var. İlk çözümü kendim bir wordpress tema yazarken öğrenmiştim. Aslında bu sorun normal hosting alıp kullandığınızda yani wordpress’i kurup öyle kullandığınızda ortaya çıkmaz. Çok nadir olarak böyle bir durumda bu hata yaşanır. Şimdi toplam üç adet çözümden ilkine bir bakalım.

İlk yöntem

İlk olarak Admin panelinizde kullanıcılar -> profiliniz bölümüne gidin ve burada ” siteyi görüntülerken araç çubuğunu göster” bölümünü işaretleyin. Eğer işaretli ise diğer çözüm yollarına göz atabilirsiniz.

İkinci Yöntem

Eğer bir wordpress teması yazdıysanız bu sorunu zaten yaşamazsınız ama yine de söyleyeyim. Tema yazarken <body> kodunun üstüne şu şekilde bir kod eklenir :
<?php wp_footer(); ?>
Bu kod sayesinde admin barınızı büyük oranda görünür yapabilirsiniz. Bu yöntem ile  de halledemiyorsanız nadiren uygulanan diğer yönteme geçebilirsiniz.

Üçüncü Yöntem

Son yöntemde ise functions.php sayfanızı açmanız gerekiyor. Burada şu kodun olup olmadığını kontrol edin.
add_filter( 'show_admin_bar', '__return_false' );
Şayet bu kod var ise bu kodu dikkatli bir şekilde silin. Diğer kodlarda oynama yapmamaya özen gösterin. Bu üç yöntem ile wordpress admin barı görünür yapabilirsiniz.    

Bir Yorum Yaz