Linkedin Instagram Facebook Twitter Mail Youtube Whatsapp

Windows 10 Donma Sorunu Ortadan Kalktı

Windows 10 , microsoft’un en yeni işletim sistemi yakın zaman önce donma sorunu ile baş başaydı. En güncel sürümü olmasına rağmen bu sorun halen ortadan kalkmadı ve gerek forumlar gerek sosyal medyalarda bu sorun kullanıcılar tarafından sık  sık dile getirildi. Artık 20. yıla özel gelen güncellemedeki bu hatadan yeni yama sayesinde kurtulabileceksiniz. Windows 10 son zamanlarda büyük bir güncelleme yaptı ve bu sayede de Continuum, siyah tasarım ve bu gibi birçok yeniliğin yanı sıra büyük de bir soruna yol açtı. Kullanıcıların donma sorunları sonunda çözüme kavuşacak.Microsoft yakın zamanda bu donma sorununu çözdüğünü açıkladı.

Sorun Oldukça Büyüktü

Donma sorunu öylesine etkileyiciydi ki insanların bilgisayarları bile kilitlenebiliyordu. Bu bağlamda birçok forumlarda ve sosyal medya hesaplarında bu durumdan insanlar dert yanıyordu. Bu soruna normal bir windows sorunu gibi bakamayız elbette. Kullanıcılar bir eklenti veya başka bir program yüklemedikleri halde enteresan bir şekilde donma sorunuyla karşılaşıyordu.

Yeni Güncelleme ile Çözüldü

KB3176938 numarasına sahip yeni yama sayesinde 20. yıla özel getirilen güncellemedeki donma sorunu tamamen ortadan kalktı diyebiliriz.Şayet sisteminizi SSD üzerine kurduysanız bu yeni yamayı yüklemeniz büyük önem arz ediyor.

Bir Yorum Yaz