Linkedin Instagram Facebook Twitter Mail Youtube Whatsapp

Ücretsiz Vektörel Görsel İndirebileceğiniz 10 Kaynak

Vektör görseller sıradan görsellerin aksine esnetilebilir bir yapıya sahiptirler. Ek olarak kalite kaybı da yaşanmadan ihtiyacımıza göre şekillendirip kullanabiliriz. Aslında bu iki özellik tam da vektörel görselleri çıkartılabilir dökümanlar ve web siteleri için muhteşem bir materyal haline getirmekte. Bir web master olarak illa ki çalıştığınız işin gerektirdiği bir ihtiyaç olmasa da işiniz vektörel görsellere düşecektir. İşte tam da böyle zamanlarda düşük bütçenizi vektör sitelerine yatırmaktan daha faydalı bir tercihiniz var. En iyi alternatif olacak kaynakları sizler için liste haline getirdim. Bu sitelerdeki vektör resimleri indirmeden önce lisans detaylarına da göz atmayı unutmayın.

1- Vector Stock

Vector Stock, ücretsiz Vector Art’lar bulabileceğiniz en iyi kaynaklardan birisi hatta en kapsamlı web arşivi de denebilir. 220 binden fazla vektör resim bulunan Vector Stock’da ek olarak birçok tasarım öğresini de bulabilirsiniz. Vector Stock’un sitesine gitmek için tıklayın.

2- Freepik

Vektör resimleri için tercih edilebilecek en popüler site.Birçok tanınmış web sitesi de Freepik’i kullanıyor. Kişisel ve ticari olarak resimleri bulunmakta.Tabi ikisi için de farklı lisans şartları var. Her gün yüzlerce görsel ekleniyor ve muhteşem görseller çıkarıyorlar. Freepik’in sitesine gitmek için tıklayın.

3- All Free Download

Kişisel kullanım için en uygun ve popüler web arşivlerinden birisidir. Ticari olmayan birçok vektör görseline All Free Download üzerinden ulaşabilirsiniz.190binden fazla vektör görsele ulaşabileceğiniz sitede 15 farklı etiket ile arama yapabilirsiniz. All Free DownLoad sitesine gitmek için tıklayın.

4- Free Vector

Özellikle logo tasarlamak için kullanılabilecek birçok vektör görselini bulunduran sitede bilhassa logo için özel materyaller bulunmakta. Görünüşe bakılırsa Free Vector’ün içeriklerinin neredeyse tamamı Creative Commons lisansı kullanmakta. Bu demek oluyor ki görselleri alıp değiştirebilir hatta paylaşabilirsiniz ama atıfta bulunmak zorunluluğunuz var. Free Vector Sitesine gitmek için tıklayın.

5- Vecteezy

Ücretsiz vektör çalışmalarının yanı sıra ücretli ve premium çalışmalar da sunan Vecteezy , vektörel ikonlar , desenler ve görseller ile dolu. Tamamen bir sanat deposunu andıran Vecteezy , kişisel ve ticari çalışmalar için kullanılabilecek uygun lisanslar ile vektörel içerikler sunuyor. Vecteezy sitesine gitmek için tıklayın.

6- Free Vectors

Yine hem ticari hem de kişisel kullanım için uygun çalışmalardan oluşan şahane bir depo. Burada yer alan bütün çalışmalar tasarımcıların kendi özgün çalışmalarından ibaret. Free Vectors sitesine gitmek için tıklayın.

7- 1001 Free Downloads

Toplamda 35 farklı ana kategoride çalışmalar sunan 1001 Free Downloads , bütün ihtiyacınızı karşılayacak vektör çalışmalarına sahip. Bilim , spor , teknoloj, yemek gibi birçok kategoride toplanan görsel zevki yüksek çalışmaları kullanabilmek için ise atıfta bulunma şartınız var. Ayrıca hem kişisel hem de ticari projelerde dilediğiniz gibi kullanabilme lüksüne sahipsiniz. 1001 Free Downloads sitesine gitmek için tıklayın.

8- Free Design File

Free Design File , sitesindeki bütün içerikleri CC 3.0 lisansı ile ücretsiz olarak sunmakta. 30 kategoride toplanan bütün vektör görselleri ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde. Free Design File sitesine gitmek için tıklayın.

9- Free Vectors

Toplamda 30 kategoride toplanmış olan binlerce vektörel görsel sizleri bekliyor.Tasarımcıların kendi çalışmalarının bir araya toplandığı site olan Free Vectors ile bütün vektörel görsel ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Free Vectors sitesine gitmek için tıklayın.

10- Vector 4 Free

Illustrator AI, EPS, PDF, SVG ve Corel Draw CDR gibi birçok çoklu dosya formatına uygun vektörel çalışmaları bulabileceğiniz ender kaynaklardandır. Vector 4 Free sitesinde anasayfadan istediğiniz çalışmaya erişebilirsiniz ya da etiketler , arama çubuklarını kullanarak ihtiyacınıza göre vektörel görsel bulabilirsiniz. Vector 4 Free sitesine gitmek için tıklayın.

Diğer Vektörel Görsel Paylaşan Kaynaklar

Ek olarak bu ve bunlar gibi tasarımcıların kendi çalışmalarını özgünce paylaştıkları , onlarca kategoride toplanan , arama çubukları ya da etiketler ile dilediğiniz ister ticari ister kişisel çalışmalara sahip olabileceğiniz siteleri aşağıda listeledim. Sitelere göz atabilir , lisans şartlarına da göz attıktan sonra dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
 • Cool Vectors
 • Free Vectors
 • Vectorportal
 • Vector Junky
 • Vector EPS
 • Pixeden
 • Vectorish
 • DeviantArt
 • Vector Wallpapers
 • Smashing Magazine
 • Vector Goods
 • Spread
 • Dryicons
 • Free Vector Maps
 • Pixabay
İyi çalışmalar…

Bir Yorum Yaz