Linkedin Instagram Facebook Twitter Mail Youtube Whatsapp

Tumblr Hesap Silme

Tumblr , günümüzde en çok kullanıcı kitlesine sahip  sosyal ağ ve blog sitelerinden birisi. Çok geniş kullanıcı kitlesine sahip olan Tumblr , New York’lu genç girişimci olan David Karp tarafınca 2007 yılında kurulmuştur. Kurulduktan yaklaşık 2 hafta sonra toplamda 75.000 kullanıcıya ulaşmıştır. 2013 yılında ise değeri 1,1 milyar olarak biçilen Tumblr’ı Yahoo! satın almıştır. ABD’de 14 milyonluk bir üye kitlesine sahip olan Tumblr , ülkemizde de oldukça fazla üyeye sahip. Tumblr hakkında bilmemiz gerekenleri öğrendik sanırım. Şimdi ise bu hesabını silmek isteyecek kullanıcılara yardımcı olalım.

Tumblr Hesabınızı Silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

  1. Hesabınızı sildiğinizde temalar, beğeniler, iletiler, mesajlar ve diğer her şey kalıcı olarak silinecek.
  2. Üyesi olduğun ve senden başka üyesi olamayan ikincil bloglar silinecek.
  3. Üyesi olduğun ikinci bloglardan çıkarılacaksın.
  4. Blogunun kullandığı bağlantı (URL) tekrar kullanıma açık hale gelecek.
  5. Sildiğin blogun bağlantısı (URL) başkası tarafından kullanılabilecek.
  6. Hesabını sildikten sonra eski hesabına ait e-posta adresiyle yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Tumblr Hesabı Nasıl Silinir?

Tumblr Hesap Silme Linki: https://www.tumblr.com/account/delete?redirect_to=/settings/account
Öncelikle Tumblr hesabınızı silebilmek için hesaba giriş yapabiliyor olmanız lazım. Ardından sağ üst kısımda kullanıcı ikonuna tıklayarak açılan menü de “görünümü düzenle” linkine tıklayın. Açılan sayfada en alt kısımda “hesabımı sil” butonunu göreceksiniz. Tüm hesabını silmek istediğinden emin misin? Her şey silinecek.” yazısını gördüysek artık yapacaklarımız sadece kayıtlı eposta adresimizi ve şifremizi girmek kaldı. Gerekli alanları doğru bir şekilde doldurduktan sonra  “Her şeyi Sil” butonuna tıklayarak hesabınızı kolayca silebilirsiniz.

Tumblr Hesap Silme Faydalı Yorumlar

Arkadaşlar Tumblr’a giriş yaparken “Şifremi unuttum?” kısmından şifrenizi sıfırladıktan sonra hesabınızı silebilirsiniz. Bu yöntemle silemezseniz, Yahoo hesabınızı sildiğiniz de otomatik olarak Tumblr hesabınız da silinecektir diye biliyorum. Ben birinci yöntemle sildim.
Tumblr Hesap Silme konusunda sorun yaşıyorsanız arkadaşların da belirttiği gibi Yahoo! hesabınızı silerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.Tabi Yahoo! hesabınıza ait her şeyin silineceğini de unutmayın!
Arkadaşlar herkes buraya baksın. Aynı sorunu ben de alıyordum. Hatta Tumblr’a bayağı bir ticket attım. Çözümü şu: Giriş yaparken parolamı unuttum deyin. Sonra e-postanıza gelen linkten şifrenizi değiştirdikten sonra hesabınızı silebilirsiniz.
 

Bir Yorum Yaz