Linkedin Instagram Facebook Twitter Mail Youtube Whatsapp

İz Bırakan En İyi 5 Fps Oyunu

Geçmişten günümüze birçok fps oyunu geldi geçti ve yenileri de yapılıyor. İz bırakan ve uğruna mause ve fareler parçalanan efsane oyunları sizler için hazırladım. Grafik olarak kötü de olsa tat veren ve oyuncuları kendine kilitleyen oyunlar olduğu gibi günümüzde muazzam grafiğe ve oyun efektlerine sahip fps oyunları da mevcut. Bakalım iz bırakan en iyi 5 fps oyunları hangileriymiş.

Medal of Honor: Allied Assault

Medal of Honor Allied Assault İkinci dünya savaşını konu alan oyun 2002 yılında oyunseverler ile buluştu ve oldukça sevildi. Elektronik arts liderliğindeki oyunun yapımında Quake III: Team Arena motoru kullanılmıştır. Diğer oyunlara nazaran daha başarılı grafiklere sahiptir. Oyun çıkalı epey zaman geçmesine rağmen halen daha popülerliğini koruyan Medal of Honor: Allied Assault oyunu 20 bölümden oluşmaktadır. Bu kadar ilgi gören oyun haliyle satış rakamlarında da tavanlara vurdu ve yapımcıları haklı olarak seriyi devam ettirme kararı aldılar.

Doom II

Doom II İlk serisine göre büyük gelişim gösteren oyunun özellikle  grafikleri kullanıcı tarafından beğenilmekteydi. Yer altının karanlık yüzlerini yansıtan oyunda canınızın sıkılması neredeyse imkansızdı. 3. serisi ile kullanıcıyı iyice kendine çeken ve büyük beğeni toplayan oyun daha ilk serisinde bile o zamanın en iyileri arasındaydı. Kötü denebilecek grafik ve animasyonlar ile bile o dönem insanları ekrana kilitleyebilmeyi başarmıştı.

Quake

Quake Çıkış tarihi 1996 yılına dayanan oyunun altında doom ekibinin de imzası vardır. Beğenerek oynadığım oyun o zaman birçok kesimin beğenisini kazanmıştı. Birçok kişi bu oyun yüzünden ekran kartını değiştirmek zorunda kalmıştı çünkü üç boyutlu grafiklere sahipti. Lan üzerinden de yakın çevreniz ile  veya diğer insanlarınız ile oynayabilirdiniz. Fps en iyi oyunlar listesine girmeyi bu yüzden fazlasıyla hak ediyor bu oyun.

Unreal

Unreal Üç boyutlu ses ve müzik keyfini yaşatan ilk oyunlardan birisi olan Unreal oyununun çıkış tarihi 1998 yılına dayanmaktadır. Oyunda kullanılan motorun kalitesi oyuna verilecek isminde belirlenmesini sağladı. Oyun, Epic Games imzası taşımakta olup GT Interactive tarafından ilk kez piyasaya sürülmüştür. Zaman geçtikçe multiplayer (çoklu oyuncu) sistemi ve kendi bölümünüzü yaratma imkanı da sağlanmaya başlandı. Böyle ayrıcalıklarla dolu oyun birçok kesimi kendine bağlamış ve beğeni toplamıştı.

Halo: Combat Evolved

Halo Combat Evolved Savaş meydanını kullanıcıya birebir yaşatan oyun PC ve XBOX’lar için geliştirilmişti. Görevleri , araç kullanımı , silah çeşitliliği ve grafiklerin güzel olması satışları tavan yaptırdı. Oyunda yer alan savaş mekanları kaliteli bir oyun olduğunun göstergesiydi. Grafik ve çözünürlük olarak en iyiler arasına giren Halo: Combat Evolved oyunculara görsel bir şölen yaşatmayı da bildi.  

Bir Yorum Yaz