Linkedin Instagram Facebook Twitter Mail Youtube Whatsapp

Google’nin Bilmediğiniz 17 Hizmeti

google-products-services

Google’ın reklamını iyi yaptığı moonshot (Ay’a yolculuk) adı verilen çılgın fikirlerini duymuşsunuzdur: insansız arabalar, akıllı kontak lensler, kablosuz İnternet balonları ve daha fazlası.Bu ürünler ve hizmetler kulağa çok hoş gelse de birçoğumuz henüz bunları kullanamıyoruz. Fakat şirketin var olduğunu bile bilmediğimiz daha bir sürü kullanışlı hizmeti de var. Örnek olarak Google’ın ücretsiz kullanılan geniş bir yazı tipi kütüphanesi olduğunu biliyor muydunuz?

İşte daha önce rastlamadığınızı düşündüğümüz google hizmetleri:

Google Keep, hem masa üstünden hem de akıllı telefonunuzdan kullanabileceğiniz müthiş bir not tutma ve hatırlatma uygulamasıdır.

google keep

Google’a bir zaman miktarı yazıp “timer” ekleyince zaman ölçer ayarlayabilirsiniz ve süre dolduğunda çalması için alarm kurabilirsiniz.

you can

Google.com/sky NASA uydularının, Sloan Dijital Gökyüzü Araştırmalarının ve Hubble Uzay Teleskobunun verilerini kullanarak evrenin çok uzak noktalarını keşfetmenizi sağlar.

google sky

Google Books nGram Viewer 1500-2008 arasında yayımlanmış 5.2 milyon kitapta kelime aramanızı sağlayan bir araçtır. Kelimelerin nasıl kullanıldığını ve zaman içerisinde nasıl değiştiklerini görebilirsiniz.

google books

Büyük sayıları söylemekten korkuyor musunuz? Google, maksimum 12 basamaklı olan tüm sayıları söylemenizde yardımcı olacak. Tek yapmanız gereken sayıdan sonra “=english” yazmak.

english google

Google Translate’in manuel olarak kullanılabilen karakter ve sembol çizmeye yarayan bir özelliği de bulunmaktadır.

translate

Google Input Aracı, 80 farklı dilde özel bir klavye indirmeye gerek kalmadan yazı yazmanızı sağlar.

input google

Ücretsiz olarak kullanabileceğin birbirinden güzel yazı tipleri bulabilirsiniz. (Google.com/fonts).

wdq

Google Scholar, profesyonel dergi ve makalelerde arama yapmayı kolaylaştırıyor.

google hizmetler

Google Art Project ile dünyanın en iyi müzelerindeki sanat eserlerini yüksek çözünürlükte inceleyebilirsiniz.

google art

Think with Google, sektörde olup bitenlerin toplandığı bir platformdur. Pazarlamacılar için dijital bir kopya kağıdı işlevi görmektedir.

black google

Belirli bi zaman diliminde insanların ne ile ilgilendiklerini mi öğrenmek istiyorsun? Google Trends, her gün en çok aranan kelimeleri gösteren bir araçtır.

aranan kelime google

Hatta hangi kelimelerin zaman içinde aramalarda arttığının ya da azaldığının haritasını da çıkarabilirsiniz.

harita

Google Express; gıda, elektronik aletler, kitap ve daha fazlasını bir gün içinde kapınıza teslim eder. Bu hizmet, Amerika’nın %90’ına sunulmaktadır.

google

Google Sound Search, tıpkı Shazam gibi duyduğunuz şarkıları tanımlar. Aynı zamanda Google Play Store’da o şarkıyı satın alabileceğiniz linki gösterir.

google sound

Google’ın “hayvan sesleri” ya da belli bir hayvanın adını yazarak ulaşabileceğiniz bir hayvan sesi listesi bulunmaktadır. Ufak bir ipucu; çocuklarınızı bu uygulamayla uzun bir süre boyunca eğlendirebilirsiniz.

google hayvan servisleri

Gboard, iPhone’larda Google arama butonunu klavyeye koyan bir uygulamadır. Böylelikle uygulamalar arasında gidip gelmeniz gerekmez.

google arama buton

Eğer nereye bağış yapacağınıza karar veremiyor ya da güvenilir bir yardım derneği bulmakta güçlük çekiyorsanız, Google’ın One Today uygulaması işinizi kolaylaştıracak. Uygulama çeşitli yardım derneklerini kısa açıklamaları ile birlikte size gösteriyor ve nasıl yardımda bulunabileceğiniz konusunda sizi aydınlatıyor.

give a latte google

Kaynak : businessinsider.com/google-products-youve-never-heard-of/

Bir Yorum Yaz