Linkedin Instagram Facebook Twitter Mail Youtube Whatsapp

Facebook, Messenger ve Instagram Bildirimleri Birleşiyor!

Oldukça güzel bir haber , artık Facebook , Messenger ve Instagram bildirimleri birleşecek ve kullanıcıların mesajlaşmada işi daha kolay hale gelecek. Uygulamalar arası geçiş daha basit olacak. Facebook uygulama ailesi güç geçtikçe gelişmeye ve daha da büyümeye devam ediyor.Haliyle artık kullanıcılar için en basit ve kullanışlı uygulamalar geliştiriliyor. Bu kez gelen haber , facebook , instagram ve messenger’in ortak bildirim alanına sahip olacağı yönünde. Bildiğiniz gibi ortak sahipleri olan bu üç sosyal medya aracı için artık kullanıcılara özel tek bir panel sunulacak.Programlar arası kolay geçiş yapılabilmesi için üçünün de bildirim panelinin tek bir alanda görüntüleyebileceğiz. Bu uygulama sayesinde facebook dışında bir uygulamadan bildirim geldiği anda bildirim kırmızı bir şekilde görüntülenecek. Haliyle facebook uygulamasında gezen bir kullanıcı başka bir uygulamadan bildirim geldiğinde bunu kolay bir şekilde fark edebilecek. Uygulamalar arası geçişi de hızlandıran bu yenilik bazı kullanıcıları tatmin etmeyebilir. Sonuç olarak yanında kırmızı bildirim ışığı yanan bir uygulamayı açma zorunluluğu ister istemez kullanıcıların tepkisini çekecektir. Şuanlık kullanıcılara test amacıyla sunulan yeni geliştirme hakkında facebook’un açıklamaları şu şekilde oldu:
İnsanların birbirleriyle daha hızlı ve daha kolay iletişime geçmesi için küçük bir test yapıyoruz. Kullanıcılara Facebook ailesindeki programlar arasında daha hızlı geçiş yapabilecekleri yeni yollar aramaktayız.
Facebook , Messenger ve İnstagram uygulamaları arasında geçiş yapmamızı sağlayacak ekranı açmak için yukarıda bulunan profil ikonuna basmak yeterli olacak. Uygulamalara ait bildirimler , sayılar ve tek tık ile bildirimin geldiği uygulamaya geçiş yapabiliyoruz. Bu geliştirme henüz belirttiğimiz gibi test aşamasında ancak hayata geçirildiğinde daha kolay bir kullanım sağlayacağı kesin.

Bir Yorum Yaz