Linkedin Instagram Facebook Twitter Mail Youtube Whatsapp

Adsense 3 Reklam Sınırı

google-adsense-nedir?
Öncelikle merhaba, Adsense daha önce kaydolmuş , ufak bir ihlal sebebiyle reklamları elinden alınmış sonrasında birçok mücadele sonrasında (ret yeme) tekrar Adsense reklamlarına kavuşmuş birisi olarak söylemeliyim ki , gerçekten çok araştırma yaptım ve birçok konuda da bilgi sahibi oldum.Şimdi ise gördüm ki yeni bir güncelleme söz konusu ve Adsense 3 reklam sınırı ortadan kalkmış. Aslında ortadan kalktığını bizlere ispat eden bir delil var. Bkz: Adsense reklam politikaları  adresinde göreceğiniz üzere , Sayfa başına reklam sayısı sınırı yerine Değerli Envanter bölümü geldi. Buradaki açıklamalara bakacak olursak , sayfadaki içeriğin kaliteli olmasına bağlı olarak sayfanızdaki reklam sayısını da (abartmadan) arttırabilirsiniz. google-adsense-nedir?Aşağıdaki açıklama Adsense Reklam Politikaları sayfasından alınmıştır.

Değerli envanter

Sayfalarınıza eklediğiniz reklamlar ve ücretli tanıtım materyalinin içerikten fazla olmaması gerekir. Ayrıca sağladığınız içerik, sayfanızı ziyaret eden kullanıcılara değer katmalı ve onların ilgisini çekmelidir. Bu nedenle, değişiklikler yapılana kadar pek ya da hiç sunmayan ve/veya aşırı yoğun reklam yayınlanan sayfalara sunumu sınırlayabilir veya devre dışı bırakabiliriz. Kabul edilemez sayfalara ilişkin örnekler aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:
  • Başka kaynaklardaki içeriği bir değer katmadan kopyalama, derleme, toplama veya yeniden yazma;
  • Yayıncı tarafından sağlanmış içerikten çok reklamlara yer veren sayfalar;
  • Manuel inceleme veya seçimden geçmeden otomatik olarak oluşturulan içerik;
  • İçerik bulunmayan reklam sayfaları veya sayfalar;
  • Web Yöneticisi Kalite Yönergeleri‘ne uymayan sayfalar.

Otomatik yenilenen reklamlar

Yayıncıların, bir sayfayı veya sayfanın bir öğesini kullanıcının yenileme talebi olmadan yenilemesine izin verilmez. Buna, reklamların otomatik yönlendirme veya otomatik yenileme yapılan sayfa veya yerleşimlere konulması dahildir. Ayrıca yayıncılar, kullanıcıların video, oyun veya indirilen öğeler gibi bir içeriği görüntüleyebilmesi için görüntüleme işlemi öncesinde belirli bir süre boyunca reklam (videodan önce gösterilen reklam) gösteremez.

Teşekkür, çıkış, giriş veya hata sayfalarındaki reklamlar

Yayıncıların teşekkür, hata, giriş veya çıkış sayfaları gibi içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmesine izin verilmez. Bunlar, ziyaretçilerin bir alandan çıkma ihtimali öncesinde ya da bir sitede satın alma veya indirme gibi belirli bir işlemi yaptıktan sonra sitede gördüğü sayfalardır. Bu türden sayfalarda odak noktasını oluşturan reklamlar, ziyaretçilerde asıl içeriğin reklamlar olduğu yönünde kafa karışıklığına neden olabilir. Bu nedenle bu türden sayfalara reklam yerleştirmeyin.
Adsense bizi açıkça uyarıyor. Çok fazla reklam olan ve içeriği az olan sayfaları , hiç reklam olmayan sayfaları ya da fazla reklam barındırılan sayfaları kontrol ediyoruz ve sizde temkinli olun diyor. Sayfalarınızda kopya içerik barındırmayın. Alıntı içerikler tutmayın, kullanıcının ilgisini çekecek onu sayfada tutacak asıl bilgiyi verin ve kaliteli bir makale olsun diyor. İkinci kısımda ise reklamın bulunduğu sayfada otomatik sayfa yenilemesini kabul etmediğini söylüyor. Sayfa her yenilendiğinde farklı bir reklam ve url ortaya çıktığından burada bir ihlal söz konusu oluyor. Otomatik olarak kendini yenileyen sayfalara reklam koyulması sakıncalıymış. Son kısım ise en mantıklısı. Teşekkür , giriş , çıkış ve hata sayfalarına reklam koymamamız gerektiğini söylüyor.Bu sayfalar kullanıcının içerikle bağlantısının olmadığı , sitedeki işinin fazla uzun sürmeyeceğini ve bir süre sonra sayfadan ayrılacağını belirttiği için bu sayfalara reklam koyulması ihlale sebep olmaktadır.

Bir Yorum Yaz