Linkedin Instagram Facebook Twitter Mail Youtube Whatsapp

2016’da YouTube’dan En Çok Para Kazanan 10 Fenomen

2016 yılı geride kaldı. Ancak bazıları için halen o yılın kendilerine getirirleri harcamakla bitmedi. 2016 yılında youtube’den para kazanan 10 fenomeni sizler için listeledim. Birçok kişi youtube’den para kazanılabileceğini , bazıları ise iyi bir fikir olmadığını düşünüyor. Ancak birazdan listelenecek isimlerin gelirlerine bakılacak olursa ne kadar iyi bir para kaynağı olduğunu göreceksiniz. 2016 yılının en trend youtube fenomenleri ve kazandığı ücretleri sıralama vakti geldi.

10. Good Mythical Morning – 5 Milyon Dolar

Takipçileri tarafından Kısaca GMM, olarak adlandırılan Rhett & Link’in kanalı, geçtiğimiz sene youtube üzerinden tam 5 milyon dolar kazanç sağladı. “Komedi şov” konulu youtube kanalı, yiyecek tabanlı iddialarla popüler hale geldi. GMM kanalının takipçi sayısıysa 11.5 milyon.

9. Miranda Sings – 5 Milyon Dolar

Yaptığı parodi klipleriyle bütün youtube kullanıcılarının taktirini ve ilgisini kazanmayı başaran Miranda Sings en çok para kazanan youtube fenomenlerinden bir diğeri. İyi bir şarkıcı olup olmaması tartışılabilir fakat parodi kliplerde üzerine yok ya da en iyilerden birisi diyebiliriz.

8. German Garmendia – 5.5 Milyon Dolar

Belki de daha önce hiç denk gelmemiş olabilirsiniz German Garmendia’nın kanalına. Adını bile duymamış olabilirsiniz. Bunun sebebi ise German Garmendia’nın ingiliz değil Şili’li bir youtube fenomeni olması.German Garmendia’nın kanalı ispanyolca bilen kullanıcılara hitap ediyor. İspanyolca dilinde yayınlanan en iyi kanal ve en iyi komedi kanalı olarak biliniyor.

7. Markiplier – 5.5 Milyon Dolar

Bu adamın yaptığı şey sadece bilgisayar başında kendince “çılgınca” olarak tanımladığı şeyler yapmak. Günümüzde bilgisayar başında milyonlarca insana karşı saçma sapan şeyler yapmak gördüğünüz üzere oldukça mantıklı gelebiliyor ama bundan yıllar önce böyle bir şey söylenseydi size… Tepkiniz az çok belli. Markiplie 5.5 milyon dolar parayı sadece 2016 yılında kazandı ve yaptığı şey sadece saçmalamak diyebiliriz.

6. Nerdy Nummies – 6 Milyon Dolar

Youtube kanalında özel tarifler paylaşan ve insanların hayatlarına tat katan ender youtube fenomenlerinden bir tanesi. Rosanna Pansino bu youtube kanalı ile hayatında epey değişiklikler yapmış olmalı.Ama mecbur kalmadıkça değiştirmeyeceği tek şey bu tür videoları sürekli paylaşmak. Ek olarak ; Pansino aynı zamanda TV’deki şovlarda da kendine yer bulmayı başardı. Eğer Scream Queens, CSI veya Parks & Recreation gibi yapımları izliyorsanız Pansino’yu ekranda görürseniz şaşırmayın.

5. Tyler Oakley – 6 Milyon Dolar

Tylker Oakey youtube’ye yüklediği ilk videodan bu yana koskoca 9 yıl geçti.LGBT topluluğunun ulusal kahramanı haline gelmiş durumda. Eğlenceli ve öğretici videolara kanalında yer veren Tylker Oakey bu sayede şöhretine şöhret katmış durumda. Geçtiğimiz 2016 yılında sadece 6 milyon dolar gelir elde eden Tylker Oakey, aynı zamanda kitap yazarak bunların satışlarından gelir elde etmeye çalışıyor.En çok kazanan youtuber’ler listesinde 5 numarada.

4. Smosh – 7 Milyon Dolar

Ian Hecox ve Daniel Padilla yayınladıkları eğlenceli videolarda efsane haline gelen YouTube kanallarından yalnızca bir başkası. Bu başarılı ikili geçtiğimiz sene yaklaşık 7 milyon dolar gelir elde ettiler.

3. Lilly Singh – 7.5 Milyon Dolar

Lilly Singh dünya çağında youtube komedisinin önde gelen isimlerinden birisi. Kanadalı güzel bayan , 2016 yılında toplamda 7.5 milyon dolar gelir elde etti. Lilly Singh’in youtube kanalı açma hikayesi de bir o kadar garip.Lily ilk kez depresyondan kurtulmak için kanal açtı. İşin güzel tarafı depresyondan kurtulmakla kalmadı hayatını da 360 derece değiştirdi. En çok kazananlar listesinde 3. sırada.

2. Roman Atwood – 8 Milyon Dolar

Roman Atwood’da ilginç bir youtube’ye başlangıç hikayesine sahip. Kız arkadaşına üç yaşındaki çocuklarını öldürdüğünü itiraf eden şaka vdeosu ile fenomen olmaya merhaba dedi. Ardından önü açıldı ve etkileyici , insanların ilgisini çeken videolar paylaşarak daha fazla kazanmaya başladı.Roman Atwood geçtiğimiz 2016 yılında öne çıkan youtube yıldızlarından bir tanesi oldu ve kazancı ise 8 milyon dolar.

1. PewDiePie – 15 Milyon Dolar

PewDiePie’nin birinci sırada olması çok da şaşırılacak bir durum değil. Youtube kanalında milyonlara hitap eden ve tahtını bırakmayan PewDiePie abonelerine “şu kadar abonem olursa kanalımı kapatacağım” şakasını yaptıktan sonra kendi idrarını içmesiyle gündeme gelmişti. PewDiePie bu sene daha ne tür gariplikler yapacak bilinmez ama yine en çok kazananlardan birisi olacağı kesin.2016 yılında toplamda 15 milyon dolar kazanç ile youtube’nn en çok kazanan kişisi oldu. Kısa  bir açıklama yapacak olursak , günümüzde sadece gülerek yada çılgınca şeyler yaparak para kazanmak youtube sayesinde mümkün.Bir sürü kaynak olmasına rağmen sadece lezzetli yemek tarifleri vererek dahi para kazanan bir bayan arkadaşımız var ise siz de bir şeyler yapabilirsiniz demektir. Siz de eğer kendi özgün videolarınızı insanların ilgisini çekebilecek kadar başarılı buluyorsanız ve bu youtube fenomenlerinin yerinde olmak istiyorsanız daha fazla beklemeyin. Hikayelerini okuduysanız bu adamlar sıradan insanlar. Sadece biraz da şans gülmeli insana.

Bir Yorum Yaz